Інтернактивний семінар для педагогів «Виховання любов’ю»

 

«16 днів проти насильства»  Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію “16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Щорічна акція “16 днів проти насильства” (25 листопада – 10 грудня) ініційована  Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати:

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом,

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством,

3 грудня – Міжнародний день людей з  інвалідністю,

5 грудня – Міжнародний день волонтера,

6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. 

Таким чином,  майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

В нашому закладі в рамках акції «16 днів проти насильства», проведено інтерактивний семінар для педагогів «Виховання любов’ю» (Профілактика психологічного насильства)

У сучасному світі, на жаль, все частіше постає питання про негуманне ставлення до дітей, приниження їхньої гідності. Дорослі, які мають виховувати дітей з любов’ю, добротою, ображають дітей, негативно ставляться до них. Застосування насильства щодо дитини є дуже болючою темою. Вразливість дітей до насильства пояснюється їх фізичною, психічною та соціальною незрілістю, залежним становищем від дорослого.

Важливість проведення профілактичної роботи щодо насильства важлива тому, що в дошкільному віці розпочинається становлення особистості. У цей період дитина потребує найбільшої уваги і захисту. Тож дорослі (педагоги, батьки) повинні забезпечити дитині належний догляд та турботу, безпечне і радісне існування.

1.  Запобігання психологічному насильству над дітьми.

2.  Розширення  знань педагогів про різні методи виховання дітей.

3.  Стимулювання творчої активності педагогів.

4.  Ознайомлення педагогів із сучасними методами роботи з батьками.