Ліна Костенко

Ліна Костенко….

Її біографія – не тільки для розповіді дітям, а й обов’язкова для прочитання кожному свідомому українцю. Своїм життям та творчістю геніальна письменниця заслужила титул сумління нашої нації. Вона не скорилася, коли радянська цензура заборонила друкувати її твори, вона не мовчала в складні для України часи.
Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 році у місті Ржищеві на Київщині. Батьки майбутньої поетеси вчителювали і з ранніх літ прищеплювали дівчинці високі моральні, етичні та естетичні смаки, подавали літературні, фольклорні та історичні взірці для наслідування. Батько Ліни — Василь Костенко був незвичайною, високоосвіченою людиною. Поліглот-самородок (він знав 12 мов), педагог від Бога, який надзвичайно любив свою професію педагога, за потреби міг викладати всі предмети у школі на найвищому професійному рівні.
Коли дівчинці було 6 років – родина перебралася до столиці, де Ліна закінчила школу. Ще будучи ученицею, вона почала відвідувати літературну студію при журналі «Дніпро», який редагував Андрій Малишко. Перші вірші Ліна Костенко випустила в 16 років.
Після закінчення середньої школи майбутня поетеса вступила в Київський педагогічний інститут, а після його завершення стала студенткою Московського літературному інституті імені О. М. Горького, який закінчила в 1956 році. Одразу після завершення навчання Ліна Костенко видала свою дебютну збірку поезій «Проміння землі». Друга збірка «Вітрила» вийшла в 1958 році, за нею – збірка «Мандрівки серця» (1961 р.) і ще багато інших збірок. Поетесі одразу вдалося завоювати любов та повагу українців, але не всім подобалася її творча діяльність…
… Ліна з радістю писала і для дітей. У неї ж підростали свої донька і син, які були першими оцінювачами нових творів мами-поетеси. Твори Ліни Костенко люблять діти і сьогодні. Вони легко запам’ятовуються, а ще вчать любити рідну природу України, її історію, маленьких друзів, людей!
Як добре, що ВОНА, ЛІНА КОСТЕНКО, сьогодні з нами! Вона наш ОБЕРІГ, наш голос, серце нашої рідної України !