Загадки зоряного неба

«Логіка природи найбільш доступна і корисна для дітей»

К.Ушинський

     Життя цікаве та захоплююче. Озирнімося навколо, скільки цікавинок поруч з нами. Чому зернина покладена в землю проростає квіткою? Чому день змінює ніч, а сонечко змінює місяць? Чому птахи відлітають на зиму в теплі краї? А що за небесні ліхтарики освічують стежини ввечері? Дивно, як все це відбувається в природі? Здається фея махнула чарівною паличкою і зима приходить після осені, зиму змінює весна, весну красуню змінює літечко.

   На всі ці запитання наших допитливих малят педагоги ДНЗ зможуть дати відповіді, реалізовуючи Базовий компонент дошкільної освіти, а саме змістову  лінію «Природа космосу». Головним її завданням є формування уявлень про космос, без якого не може бути життя на Землі.

 Ще Ян Коменський серед переліку знань, які необхідно засвоїти дітям «материнської школи», передбачав подання їм і початки астрономії, які, «…складаються з того, щоб знати, що називається небом, сонцем, місяцем, зірками та помічати, що кожного дня вони сходять і заходять».

  Саме тому у «Ластовічці» створене освітнє розвивальне середовище «Зоряний простір», у якому діти мають можливість зблизька розглянути зірочки, сузір’я, сонце, заглянути у телескоп, адже зорова пам’ять у дітей дошкільного віку найкраща.