ВОЛОДИМИР ЛАДИЖЕЦЬ

Володимир Ладижець як дитячий письменник.

Володимир Ладижець народився 17 червня 1924 року в селі Харківцях Остропільського району на Хмельниччині в селянській родині. В цьому краю і проходили дитячі та юнацькі роки Володимира Івановича. З дитинства хлопець захоплювався поезією, а згодом і сам починає віршувати. З поезії В. Ладижця діти пізнають все, чим славиться наш народ: його барвисту мову, музику, його душу. У віршах для маленьких читачів поет виявив себе глибоким знавцем дитячої психології. У простій і невимушеній формі він уміє схвильовано і дотепно, з легким гумором розповісти про світ своїх юних героїв, їх інтереси, поведінку. Його поетичні книжки самі знаходили стежку до серця людського, їх читали і зачитували вдячні і небайдужі до художнього слова наші маленькі читачі, а разом з ними – батьки, вихователі, педагоги.

Щедрий талант Володимира Ладижця відзначився і хистом живописця. Він був ще й цікавим художником, а карпатські краєвиди – постійною темою його мистецьких захоплень. Володимир Іванович майстерно малював, мав кілька персональних виставок живописних полотен.

Перша книжка дитячих віршів «Сопілка» була надрукована в 1953 році. Відтоді окремими виданнями вийшло багато книжок для юних читачів: «Казки», «Я живу на Закарпатті»,, «Герої нашого двору», «Ой дударі-трударі», «Ми малята – веселята» «Біг лисок через лісок», «Топ, топ, топаночки», «Я малий собі гуцулик»), «Ой чесало дівча косу», «Гей, коники, гей конята», «Зелен виноград», «Трембіта» , «Сонце над Верховиною» та багато інших.. Поет палко любить карпатський чудовий край, його чарівну природу, людей, які там живуть і працюють, любить веселих, життєрадісних і допитливих дітей.

Теми і сюжети для своїх творів Володимир Ладижець завжди бере з життя. Чи не найбільше визнання здобув Володимир Ладижець як дитячий письменник. У поезіях, віршованих казках, скоромовках, загадках відкривав юним читачам реальний світ, прищеплював любов до праці, творчості, природи.

З поезії В. Ладижця діти пізнають все, чим славиться наш народ: його барвисту мову, музику, його душу. У віршах для маленьких читачів поет виявив себе глибоким знавцем дитячої психології. У простій і невимушеній формі він уміє схвильовано і дотепно, з легким гумором розповісти про світ своїх юних героїв, їх інтереси, поведінку. Його поетичні книжки самі знаходили стежку до серця людського, їх читали і зачитували вдячні і небайдужі до художнього слова наші маленькі читачі, а разом з ними – батьки, вихователі, педагоги.