Анонси подій: 19 лютого - 23 лютого - Тиждень рідної мови. 25 лютого - Квіти для Десі Українки ( до Дня Народження письменниці). 3 березня - 13 березня - "Ми тебе не забули, Тарасе", декада до Дня Народження Тараса Григоровича Шевченка. Меню: Сніданок: Cуп молочний з вермішеллю, омлет з твердим сиром, хліб, чай.Обід: Суп харчо, пюре картопляне, бігос овочево-курячий, хліб, апельсини. Вечеря: Каша перлова, суфле рибне, компот із сухофруктів.

ЧИ МОЖУТЬ СТАРШІ БРАТИКИ Й СЕСТРИЧКИ ЗАБИРАТИ ІЗ САДКА МОЛОШИХ ЗА СЕБЕ ДІТЕЙ?

Часом батьки, затримуючись на роботі або з інших причин, доручають забрати малюка з дошкільного закладу своїм старшим дітям. Розглянемо юридично, чи вправі вихователь відпускати свого вихованця додому у супроводі старших братика чи сестрички
Щоб визначати, чи мають право забирати дітей з дошкільного закладу інші діти, дещо старші, зауважимо на частині другій статті 151 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 № 2947-ІІІ (СК): що батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам.
Згідно з частиною третьою статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ (далі — Закон про дошкільну освіту) батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.
Дошкільний навчальний заклад, у свою чергу, створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання (ч. 2 ст. 11 Закону про дошкільну освіту).
Отже, дошкільний навчальний заклад відповідає за безпеку дитини під час її перебування в закладі.
Частиною четвертою статті 259 СК визначено, що повнолітні особи мають право брати участь у вихованні своїх неповнолітніх братів та сестер незалежно від місця їхнього проживання. Як визначено у частині другій статті 6 СК:
- малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років
- неповнолітньою — у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Положеннями частини першої статті 30 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-ІV (ЦК) передбачено, що цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними.
Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями:
- набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати
- створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.
Згідно зі статтею 31 ЦК фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа):
- має часткову цивільну дієздатність
- не несе відповідальності за завдану нею шкоду.
З огляду на це педагогічний працівник дошкільного навчального закладу не вправі передавати вихованців малолітнім особам, зокрема їхнім сестрі чи брату.

Адміністрація ЗДО № 21 «Ластовічка»